Pes je nejlepší parťák a skvělý společník. Tedy v případě, že je vychovaný a může se svým majitelem trávit volný čas venku nebo ve společnosti. Rozpustilý, zlobivý nebo dokonce nevychovaný pes je pohromou, a nejen pro chovatele, který musí neustále vysvětlovat, omlouvat nebo zahlazovat špatné chování svého čtyřnohého přítele. Přitom stačí málo, přihlásit se do kurzu Výcvik psa, který poradí, jak motivovat psa, aby zvládl základní dovednosti potřebné pro každodenní život. Lektorkou kurzu je zkušená kynoložka, která rozhodně ví, o čem mluví a psi jsou celý její život.
Základem výcviku je trpělivost
Pejsek v rodině? S jeho výchovou není radno otálet, v období mezi osmým a šestnáctým týdnem života se rozvíjejí základy chování, proto je vhodné začít s výcvikem hned poté, co čtyřnohý přítel přijde do rodiny. Pes musí poznat lásku, ale při výchově je na místě důslednost, a především trpělivost chovatele, ale také všech členů rodiny. Není totiž nic horšího než nevychovaný pes, kterého majitelé berou do společnosti, kde dělá neplechu, skáče, kouše nebo způsobuje další škody. Základem výcviku psa není síla, při učení musí jít stranou také emoce, protože učení si žádá čas. Odměnou je pak pro chovatele i pejska společně příjemně trávený čas.
Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu
Pac a stačí? Rozhodně ne!
Online kurz vedený zkušenou kynoložkou je zaměřený na výcvik psa v základních dovednostech, mezi které rozhodně nepatří pouhé pac a sedni. První tři lekce tohoto videokurzu jsou zdarma a stačí se přihlásit. A co je obsahem hned první lekce? Kousání! Když přijde v osmi týdnech štěně do nového domova, může se jevit kousání jako roztomilé. Postupem doby se však z rozkošného zvyku stává otravný zlozvyk. Pejsek může postupem času likvidovat boty, čalouněný nábytek, kabely nebo jakékoli další vybavení v domácnosti. Nezastaví se ani na návštěvě nebo na vycházkách, je proto vhodné jej tohoto nešvaru zbavit. Také další lekce probírá důležité téma, kterým je samostatnost štěněte zahrnující pobyt v pelíšku nebo vykonávání potřeby venku.
Výchova metodou pozitivní motivace
Psí online škola pokračuje učením pejska na jméno, což je velmi důležité, aby si mohl postupně osvojit další návyky a povely. Ale jak vlastně štěně učit? To je obsahem třetí a poslední neplacené lekce, ve které instruktorka s více než šestnáctiletou praxí vysvětlí učení metodou pozitivní motivace. Pes potřebuje jasně dané povely, aby pochopil, co se po něm žádá. A někdy hraje roli i intonace nebo správně vyslovené přání chovatele. Učit se musí oba, chovatel metodě, která na psa zapůsobí a pes povelům, které bude jednoznačně chápat. Poté lektorka představí placenou část a kurz pracuje spolu s účastníky na prohlubování dovedností.
Od základních povelů po odnaučení zlozvyků
Navazující lekce probírá základní povely a cviky pro chůzi na vodítku i při noze, nechybí klasické „sedni“ a „lehni“. V dalším videu se účastníci seznámí s takzvaným odložením psa, pod kterým se neskrývá nic jiného než pokyn „zůstaň“ a nezáleží, zda se jedná o pelíšek nebo místo před obchodem. Pejskové, štěňata především, však milují hraní, proto nesmí chybět část o aportování, hledání věcí nebo podávání packy. V následujících dílech prozradí zkušená kynoložka, jak naučit psa, aby na vás neskákal po příchodu domů. Pokračuje lekce o štěkání, o povelu „fuj“, což je nezbytná ochrana proti travičům i návod, jak ignorovat ostatní psy. Závěrečná část se zabývá nešvarem, kterým je tahání na vodítku. Pak už jen zbývá vzít pejska na procházku a na louce začít cvičit nově získané dovednosti. Tak neváhejte a vstupte do kurzu!
Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu